Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

Poszukujesz cyrkonii? Zobacz tutaj

W jubilerstwie twórcy bardzo powszechnie stosują najpiękniejsze kamienie szlachetne. Są one estetycznym elementem biżuterii, a przy okazji są jednym z podstawowych czynników wpływających na cenę opracowywanego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość nieliczna rzesza odbiorców może pochwalić się prawdziwymi klejnotami wśród swoich zbiorów. Znaleziono naturalnie też alternatywne sposoby dla zwykłego człowieka.

Czym są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie produkowane materiały jubilerskie, nie pojawiające się w naturalnej formie w naturze. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla diamentów – z powodu niemal identycznego wyglądu i podobnych właściwości. Zazwyczaj cyrkonia jest bezbarwna, ale wersje zawierające inne substancje mogą przybierać dowolne kolory, czy też nawet zmieniać się pod wpływem światła. Z uwagi na wymienione właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli gdzie stosuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie swoje miejsce w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, choć nie jest to naturalnie jedyne ich zastosowanie. Używa się je przykładowo w stomatologii (jako tymczasowe uzupełnienie zębów mlecznych), do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach czy też przemyśle. Swego czasu, dzięki swoim właściwościom używane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas najczęściej spotykana postać cyrkonii, czyli biżuteria, możemy zamówić ją na przykład przez internet.