Strój do jazdy konnej – bryczesy

Więcej o spodniach bryczesach

Jazda na koniu wymaga nie tylko wielu wyrzeczeń, godzin pracy i ogromnych pokładów cierpliwości, ale też odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz nabyć wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Szeroki wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi stykają się z siodłem, dzięki czemu minimalizują ryzyko otarć naskórka. Prawidłowo uszyte spodnie bryczesy powinny być elastyczne i ciasne, a zarazem nie krępować ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wykonane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym jeździec poczuje pełną swobodę.

Jak dobrać najlepsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dostosowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich wskazane jest upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wytwarzany z skóry ekologicznej, silikonu, ewentualnie innych materiałów gwarantujących porządną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, obejmujący także uda i łydki. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one być wyposażone w powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które zapewniają komfort cieplny w czasie jazdy. Istotne są również walory użytkowe – liczne kieszonki i rozciągliwe zakończenia nogawek.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]