Stoliki kawowe pełnią nie tylko funkcje praktyczne

Dobry stolik kawowy powinien być estetyczny w użytkowaniu oraz funkcjonalny. Wypada także mieć na uwadze, iż jest to niebanalny element aranżacji pokoju dziennego. W zależności od naszych wymagań możemy wybierać spośród wielu wariantów stolików. Jaki jednak będzie najbardziej odpowiedni?

Jak kupić właściwy stolik kawowy do mieszkania?

Przy wyborze stolika powinno się rozważyć kilka czynników. W jakim stylu jest zaprojektowane wnętrze domu? Czy podczas picia kawy czytamy np. gazetę lub książki? Czy na co dzień pijemy kawę w tym samym miejscu? Odpowiedzi na te pytania mogą ułatwić nam podjęcie decyzji.

Modele stolików kawowych

Dla osób, które doceniają optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim meblem możemy nie tylko dobrze zagospodarować niewielką przestrzeń salonu, ale też bez trudu zadbać o jego czystość. Można zastanowić się także kupnem modelu ze zdejmowanym blatem.

W przypadku niewielkiej powierzchni do wykorzystania, można zastanowić się nad zakupem stolika z okrągłym blatem, który zajmie mniej miejsca niż te prostokątne. Kreatywnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są zarówno praktyczne, jak i pięknie się prezentują.

Popularnością cieszą się też stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, by wsuwać je pod siebie. Ponadto modele o kształcie plastra miodu można swobodnie składać z dowolną ilością części. Z kolei osobom, które lubią pijać kawę z gośćmi, zaleca się ławy albo stoliki z dodatkową możliwością rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik z okrągłym blatem będzie wyśmienitym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt bądź dzieci.
2. Jeśli cenimy sobie ekologię, to warto rozważyć kupno stolika z używanych materiałów, na przykład wykonanego z palet. Nieszablonową alternatywą jest zastosowanie drewnianego pnia bądź odnowionego kufra jako kawowego stolika.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na poziomu siedziska, czyli około 45-50 cm. Jeśli chcemy umieścić go z boku fotela, to dla komfortu użytkownika powinien sięgać do podłokietnika.