Środki dezynfekcyjne – skład i działanie

Tutaj zaopatrzysz się w środki do dezynfekcji

Profesjonalne środki do dezynfekcji pomagają utrzymać czystość różnorodnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są stosowane? Kiedy warto się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – zawartość i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu dekontaminację oraz mycie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie szkodliwych czynników mogących oddziaływać negatywnie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Profesjonalne środki są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne drobnoustroje. W skład środków antyseptycznych zazwyczaj wchodzi aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, chlor, poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, jak również mnóstwo innych komponentów. Do często używanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu, oleje (np. do narzędzi chirurgicznych) oraz żele.

Środki do dezynfekcji powierzchni – zastosowanie

Środki odkażające stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania toalet, podłóg, urządzeń sanitarnych, blatów, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, maszynek do mięsa, sztućców, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dostosowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne zwłaszcza w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]