Rodzaje i funkcje oczyszczaczy powietrza

Problem zanieczyszczenia atmosfery zagościł już w świadomości zwykłego Polaka i z rzadka bywa lekceważony. Mieszkańca Polski dostrzegli, że czystość powietrza, którym na co dzień oddychamy, wyraźnie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Aczkolwiek dopóki nie będą wdrożone efektywne rozwiązania, każdy może samodzielnie zatroszczyć się o swoje samopoczucie, np. poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia przydatne rezydentom wielkich aglomeracji

Im bardziej zurbanizowany region, tym większe jest niebezpieczeństwo występowania znacznego stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Na rozwój wielu schorzeń płuc podatni są głównie mieszkańcy dużych aglomeracji miejskich i okolic w pobliżu fabryk wydzielających do atmosfery ogromne ilości owych pyłów. Regularne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na spore zmniejszenie szkodliwego wpływu pyłów na zdrowie. I nie jest to już coś nowego na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza szeregu renomowanych producentów, jak m.in. Airdog, Wood’s bądź Cado, od lat znajdują się w ofercie polskich sklepów. Co ciekawe, poza eliminacją z atmosfery pyłów, nierzadko mają one również inne przydatne funkcje.

Detekcja CO2 i nawilżanie – pozostałe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w kilku rozmiarach, w związku z tym bez problemu kupimy sprzęt właściwe do określonej objętości pokoju. Oczyszczacze są niezbyt duże, zatem bez ograniczeń można je przestawiać między pomieszczeniami. Poza eliminowaniem z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, zatrzymują one też zarazki oraz grzyby, które mogą wywoływać liczne choroby czy też reakcje uczuleniowe, a także szkodliwy formaldehyd. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża powietrze, co wytwarza w domu orzeźwiającą atmosferę, a jednocześnie gwarantuje spokojniejszy sen. Niektóre oczyszczacze mają też sensory ostrzegające o obecności CO2. Nabycie oczyszczacza powietrza poleca się zwłaszcza alergikom.