Przydatne akcesoria motocyklowe

Więcej szczegółów o akcesoriach motocyklowych.

Przemieszczanie się jednośladem to przyjemność sama w sobie. Są metody na to, by jazda na na motorze zapewniała jeszcze więcej frajdy, a w tym samym czasie była bezpieczna oraz dużo bardziej komfortowa. Pomogą w tym odpowiednie akcesoria, w które każdy motocyklista powinien wyposażyć swój motor. Asortyment takich akcesoriów motocyklowych jest szeroki i obejmuje zarówno produkty, w których najistotniejsza jest ergonomiczność, jak i dodatki, które poprawią prezencję maszyny. Wybraliśmy te najciekawsze oraz szczególnie użyteczne.

Akcesoria motocyklowe – owiewki przydadzą się kierowcom kochającym duże prędkości

Im szybciej mkniemy, tym większy oraz silniejszy nurt powietrza jest kierowany w stronę sylwetki motocyklisty. Wiąże się to licznymi uciążliwościami. Silny podmuch wiatru sprawia, iż intensywniej czujemy zimno. Powietrze o dużej prędkości zwiększa też poziom hałasu docierający do motocyklisty oraz sprawia, że na osłonie kasku rozpryskują się owady, co znacznie zmniejsza widoczność. Można tymczasem uniemożliwić podobne sytuacje montując deflektor, który przekieruje nurt powietrza w inną stroną.

Inny rekomendowany sprzęt motocyklowy

Tank pady oraz crash pady

Jazda na motorze niestety jest nierozerwalnie powiązana z niebezpieczeństwo wypadku. Ostrożny i spokojny styl jazdy znacznie zmniejsza to ryzyko, jakkolwiek nie usuwa go kompletnie. Abstrahując od ochrony samego motocyklisty, wypada zadbać też o zabezpieczenie maszyny. Tutaj pomogą tank pady i crash pady, czyli niewielkie elementy, zakładane na różnych częściach jednośladu (m.in. do przedniej i tylnej osi czy na zbiorniku paliwa). Pochłaniają one dużą część energii podczas upadku, a przy tym chronią lakier przed ewentualnym zarysowaniem.

Specjalny uchwyt dla pasażera

Kierowcy chętnie podwożący pasażerów powinni zadbać o ich komfort i bezpieczeństwo. W tym przypadku niezbędny będzie dodatkowy uchwyt dla pasażera, który zapewni mu większą równowagę niż tylne rączki.

Adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]