Pomysły na zaaranżowanie pokoju – rolety dzień i noc

Rolety dzień i noc to jeden z uwielbianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla osób, które chcą mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. Jest to także doskonały pomysł na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, gabinetu albo pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Wyrób dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym lub na wymiar.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasów o różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, a różnych odcieniach, to następny pomysł na zaaranżowanie i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Odpowiednio dobrany kolor stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Umiarkowany poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, więc trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie nadmiaru promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień i noc – dalsze przykłady zastosowania

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w spaniu lub odpoczynku, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub natężenia światła , na przykład w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się również w każde awangardowe wnętrze, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią również rolę dekoracyjną. Rozbudowane spektrum kolorystyczne i współczesne wzornictwo sprawiają, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli chcesz osiągnąć efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.