Pierścionki zaręczynowe bez tajemnic

Znajdź pierścionki zaręczynowe Kraków

Kiedy odnajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Najpierw jednak następuje ta wymarzona przez większość kobiet chwila – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota i kamieni szlachetnych

Podarowanie kobiecie pierścienia to niezmiernie stara tradycja, sięgająca przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają postać okręgu, który symbolizuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, nazywanym notabene “palcem obrączkowym”, co wypływa z przeświadczenia, że od tego palca prowadzi “vena amoris”, a więc żyła prowadząca bezpośrednio do serca. Ogólnie uważa się, że zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Pierwotnie sporządzano je ze skóry, z tataraku, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, przede wszystkim żelaza. Kosztownymi pierścionkami ze złota czy srebra obdarowywano jedynie wtedy, gdy mężczyźni pragnęli ogłosić swoją bezgraniczna ufność do wybranki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, złotem oraz platyną, aczkolwiek surowce te tak naprawdę szeroko wykorzystuje się do ich wytwarzania zaledwie od kilku wieków, natomiast duży przyrost ich uznania można zauważyć w poprzednim wieku.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Rzecz jasna, pożądana biżuteria na oświadczyny to pierścień z platyny ze sporym diamentem, jednakże możliwości swobodnego dobierania przeróżnych metali oraz kamieni są ogromne. Prócz diamentów stosuje się rubin, topaz czy szafir. Niektórzy wybierają mniej drogocenne metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, jak również drewno, jednakże nieprzerwanie na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i przeróżnych typów złota (żółtego, białego i czerwonego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało przeświadczenie, iż narzeczony ma obowiązek zapłacić na niego minimum dwumiesięczną wypłatę. Koszt pierścionka zależny jest od rozmaitych elementów: ilości karatów, wykorzystanego kamienia, surowca czy designu, toteż każdy odszuka śliczny, oryginalny pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednakże, że pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim symbolem zaangażowania i miłości, wobec tego jego cena ma drugorzędne znaczenie. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej wybrance.

Adres:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]