Pierścionki z ametystami

Chcesz zamówić ametysty? Koniecznie odwiedź tę stronę

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Chinach, Paragwaju, Kenii i Sri Lance. Jego złoża znajdują się nawet w Polsce. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. Współcześnie, znaleźć go można w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda w kreacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia cery, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na większy element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własny pogląd.