Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Szukasz ozdobnych okiennic? Sprawdź https://skyshutters.pl

Planując wystrój domu, z rzadka poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Zazwyczaj wybiera się klasyczne rozwiązanie, a więc zasłony i firany, które niekiedy zestawiane są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno zdobywające sobie grono sympatyków rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi szafy – zastosowanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Najważniejszym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych są ruchome, a więc można ustawiać je pod różnymi kątami, zależnie od potrzeb mieszkańców. Wykonuje się je z polichlorku winylu (PCV), listw drewnianych, a także z płyt pilśniowych. Shuttersy instaluje się najczęściej na oknach, aczkolwiek tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie element okna, który w polskim budownictwie widuje się jeszcze stosunkowo rzadko, ale każdy z nas zapewne kina bądź ekranu telewizora, gdyż tego rodzaju okiennice są niezwykle popularne na obszarach z gorącym klimatem, czyli w RPA i w krajach śródziemnomorskich.

Shuttersy pasują do przeróżnych stylów wnętrz

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko pięknie wyglądają, ale mają też pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: w upalne miesiące hamować gromadzenie się ciepła w pomieszczeniach, a zimą – zapobiegać jego stracie. Shuttersy wspaniale komponują się z wieloma stylami wnętrz i można umieścić je na przeważającej większości okien. Produkuje oraz instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom bardzo ciekawy wygląd, dzięki czemu wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Należy również uwydatnić, iż shuttersy są regulowane bez użycia żyłek, co rodzice małych dzieci lub posiadacze zwierzaków, które poplątać wiszące linki, uznają na pewno za spory plus.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]