Nie wiesz jaki kask na motor kupić? Sprawdź nasz poradnik

Kaski motocyklowe znajdziesz na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Kaski-motocyklowe-152.html.

Miłośnicy motocykli wiedzą, iż istotą zachowania choć krzty bezpieczeństwa w trakcie jazdy jest posiadanie kasku. Nieważne, czy motor jest naszym powszednim środkiem transportu, czy korzystamy z niego rekreacyjnie – na każdą jazdę musimy ubrać kask motocyklowy, ponieważ taki obowiązek narzucają nam przepisy kodeksu drogowego. Ich złamanie grozi mandatem oraz punktami karnymi, jednakże może mieć również o wiele groźniejsze następstwa – w razie wypadku kierowca (bądź jego pasażer) nie mający kasku narażeni są na bolesne obrażenia, a często i śmierć.

Czym cechują się konkretne rodzaje kasków motocyklowych?

Kaski motocyklowe odróżniają się od siebie wyglądem i przeznaczeniem. Są 4 główne rodzaje kasków:
Kaski crossowe, czyli kaski enduro bądź off-road, to kaski gwarantujące maksymalny poziom ochrony, które stosowane są do jazdy w terenie. Charakteryzują się bardzo aerodynamicznym kształtem, niewielką waga i brakiem szybki. By go używać należy zaopatrzyć się też w gogle.
Kaski otwarte nie posiadają w ogóle części otulającej szczękę – skorupa chroni wyłącznie górną część czaszki. Nie mają dużej wagi, ale nie gwarantują wysokiego poziomu ochrony, więc zalecane są dla kierowców poruszających się na motocyklach rozwijających niższe prędkości (np. cruisery) i na skuterach.
Kaski szczękowe – ich nazwa wywodzi się od tego, że posiadają mobilny (opuszczany i podnoszony) moduł części szczękowej. To sprawia, że są ogromnie wygodne – da się w nich bez przeszkód zaczerpnąć powietrza, porozmawiać z kimś, czy napić się bez konieczności zdejmowania kasku.
Kaski integralne są najbardziej uniwersalne i dlatego bodajże najczęściej wybierane przez kierowców, gdyż można je wykorzystać do jazdy na motorze szosowym, sportowym, jak również na skuterze. Ich charakterystyczną własnością jest jednolita konstrukcja, co sprawia, iż są one uznawane za najbezpieczniejsze, jednakże niezbyt komfortowe.

Jak wybrać kask motocyklowy?

Poszukując kasku na motor miejmy na uwadze, iż po drogach w Polsce można jeździć wyłącznie z kaskami mającymi homologację, więc sprawdźmy to zawsze przed zakupem. Poza tym zwróćmy uwagę między innymi na to czy interesujący nas kask został wykonany z surowców najlepszej jakości, czy wizjer jest klarowny oraz wytrzymały na zarysowania i czy wentylacja kasku jest sprawna.

Adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]