Mydło dezynfekujące – zastosowania

Potrzebujesz środków do dezynfekcji? Wejdź na verdeavis.pl

Aż 5 milionów komórek drobnoustrojów może bytować na każdym centymetrze kwadratowym skóry dłoni. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach rozprzestrzeniają się bakterie, pasożyty i wirusy wywołujące bardzo poważne choroby. Dlatego mycie rąk jest absolutnie niezbędne. Za pomocą normalnego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90% drobnoustrojów. Zwykle to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w licznych sytuacjach konieczne będzie użycie o wiele efektywniejszych środków.

antybakteryjny żel do rąk – gdzie jest używany

Mydło dezynfekujące znajduje szerokie zastosowanie w wielu sferach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach służby zdrowia – szpitalach, gabinetach dentystycznych i przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą klientów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać również zatrudnieni w gastronomii – zwłaszcza po przyrządzaniu potraw z jajek, mięsa (głównie z drobiu) czy mleka, gdyż te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często są zakażone bakteriami.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie wzbogacone o substancje likwidujące komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują również pod postacią żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w opakowaniach o różnych objętościach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przeznaczonych do stosowania w dozownikach ściennych, nierzadko przystosowanych do uruchamiania łokciem bądź wyposażonych w fotokomórkę.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]