Lisy, króliki, sowy – jakiego pluszaka kupić dziecku?

Miś to nie jedyna opcja – przedstawiamy bogaty świat pluszaków

Pluszak to dla dziecka zdecydowanie coś więcej niż zwykła zabawka. Nie tylko służy jako towarzysz codziennych przygód, ale nade wszystko zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa, jeśli w pobliżu nie ma rodziców bądź dziadków.

Pluszowe przytulanki we wczesnym okresie życia malucha pomagają mu rozwijać się społecznie oraz emocjonalnie. Za ich sprawą dzieci uczą się manifestować własne uczucia oraz tego, czym jest konieczność opieki nad drugą osobą. Kiedy wspominamy o przytulankach, natychmiastową myślą jest na ogół miś. Jednak wszechświat tych zabawek jest bardzo obszerny i znajdziemy w nim sporo innych pluszowych zwierzątek, które maluchy w mgnieniu oka polubią.

Pluszaki – zwierzaki znane dziecku z codziennego życia

W trakcie spaceru z opiekunami maluchy szybko spostrzegają, że niektóre dzieci przechadzają się w towarzystwie psów, a czasami nawet kotów. Również odwiedziny u znajomych mających czworonożnych pupili rozwijają u najmłodszych zaciekawienie zwierzętami i pragnienie posiadania swojego. I choć czworonogi to wielka odpowiedzialność, może na nią przygotować dziecko stosowna zabawka.

Psiaki

Pluszowe psiaki dostępne w Galerii Bukowski to przytulanki zaprojektowane w oparciu o wizerunek autentycznych ras, np. pudla. Ich sierść, której długość dopasowana jest do rasy zwierzęcia, jest wyjątkowo miękka i miła w dotyku. Z taką zabawką dziecko może ćwiczyć się w wychodzeniu z pluszowym pupilem na przechadzkę lub karmieniu o konkretnych godzinach, co spowoduje, że stopniowo nauczy się systematyczności i poprawnej opieki nad swoim przyszłym, prawdziwym zwierzątkiem.

Kociaki

Inne lubiane przez dzieci pluszaki wzorowane na udomowionych pupilach to koty oraz króliczki, przy czym te drugie cieszą się dużą popularnością, przede wszystkim wśród dziewczynek. Reprezentatywnym atrybutem autorskich pluszowych kotów uszytych w Galerii Bukowski są ich wąsy, które odwrotnie do większości pluszaków nie są wykonane z plastiku, a z delikatnego sznureczka. Tak samo ich uśmiechy i noski są wyszywane nicią. Pluszowe koty szyte są w dwóch rozmiarach – te większe posiadają cechy dorosłych zwierząt, a małe – kociątek. Różnicę daje się zauważyć nie tylko po mordkach pluszaków, ale też po ich postawie.

Króliczki

Pluszowe króliczki to tymczasem linia maskotek, w której zarówno dzieci, jak i nastolatki, znajdą swojego ulubieńca. Maluchy ubóstwiają miękkie króliki Kanini, z wydatnymi brzuszkami i pociągłymi, oklapniętymi uszkami. Z króliczków tych można utworzyć całą rodzinkę, gdyż dostępne są one w 2-ch wielkościach – 25 oraz 15 centymetrów. Chłopcy zapewne pokochają króliczych kompanów z stylową kokardą u szyi, a dziewczynki duże i małe króliczki z serii Princess. Tymczasem rodzice, którzy są przeświadczeni, iż zwierzątka te dają harmonię oraz miłość, mogą przypiąć do pęku kluczy nieduży pluszowy breloczek.

Galeria Bukowski - pluszowe pingwiny Julius
Galeria Bukowski – pluszowe pingwinki Julius

Puchate egzotyczne zwierzaki

Kolejną grupą maskotek są te, wyglądające jak dzikie zwierzęta. Maluchy mogą założyć w swoim pokoju puchate ZOO, w którym zamieszkają np. pandy bądź pingwiny, i w ten sposób spędzać wiele godzin bawiąc się z rówieśnikami. Masa kochanych przez dzieci maskotek to również zwierzątka kojarzone z życiem poza miastem, przykładowo rozbrykane owieczki, oraz te mieszkające w polskich lasach, jak lisy lub sowy. Te ostatnie mogą być idealnym prezentem dla uczniów rozpoczynających naukę. Sowy są wszak uosobieniem wiedzy i – obecne na blacie biurka – mogą stać się emocjonalnym wsparciem dla młodych uczniów.

Wybieraj zabawki bezpieczne i najwyższej jakości

Szukając maskotek dla dzieci, szczególnie najmłodszych, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko sam ich design, ale także to, czy są bezpieczne oraz jakość ich produkcji. Pluszaki dla dzieci powinny bezwarunkowo spełniać wszelkie europejskie normy bezpieczeństwa, ich szwy muszą być mocne, a surowce, z których są wyprodukowane, nie może uczulać. Rodzic powinien również zweryfikować, czy pluszak nie posiada niewielkich, plastikowych detali, które mogłyby się odkleić i zostać połknięte przez malucha.