Meble z drewna litego – dbaj o nie, a przetrwają dziesięciolecia

Szukasz mebli drewnianych? Wejdź na rabwood.sklep.pl.

Współcześnie również w niewielkich miasteczkach bez przeszkód można wskazać lokalizację znanych salonów meblowych. Ich asortyment jest często tak szeroki, że wchodząc do takiego sklepu można w parę godzin zaaranżować dowolny pokój. Jednakże meble z popularnych sieci wykonywane jest zazwyczaj z prostych w obróbce i lekkich płyt MDF. Sporadycznie są one tak wytrzymałe oraz ładne jak meble z litego drewna, opracowane przez zawodowców z zakładów stolarskich, a następnie wytworzone z dbałością o każdy szczegół.

Meble dębowe są droższe, ale przetrwają dziesięciolecia

Kupno mebli produkowanych fabrycznie nie da się raczej nazwać długofalową inwestycją. Meble z sieciówek już po paru latach będą ujawniać dostrzegalne przejawy eksploatacji: zawiasy się obluzują, okleina odwzorowująca drewno odpryśnie na zagięciach, a tył z chudej sklejki z czasem się złamią bądź wypaczą. To nie są meble naszych dziadków i babć, które przekazywane były z pokolenia na pokolenie we wręcz nienaruszonym stanie. Meble z drewna litego w dzisiejszych czasach nie są rzadkością w sprzedaży, lecz nie cieszą się takim wzięciem, dlatego że szybciej, taniej oraz łatwiej jest nam zrobić zakupy w sieciówkach. To prawda, kupujący zwraca uwagę na to, że meble dębowe przeważnie kosztują stosunkowo więcej i, gdy wykonywane są na zlecenie, niekiedy czeka się na nie nawet parę tygodni. Jednak w zamian za to zamawiający zdobywa mebel gotowy służyć nam dziesięciolecia, o ile się o niego odpowiednio zatroszczy. A utrzymanie w dobrej kondycji mebli dębowych wbrew pozorom nie jest pracochłonne.

Nawet zaniedbane meble dębowe można odnowić

Nie licząc dużej wytrzymałości meble z litego drewna mają także sporo innych walorów, co sprawia, że nieustannie są polecane i promowane przez najlepszych architektów wnętrz. Meble z drewna litego nawet o nieskomplikowanym designie dodają przestrzeni klasę. Drewniane meble dają przytulność łączoną z ogniskiem domowym, jak również podkreślają przywiązanie ich posiadacza do natury. Lite drewno bardzo dobrze pasuje do różnorodnych stylów aranżacyjnych, dlatego szafa bądź stół zamówiony do wnętrza w stylu vintage można będzie bez problemu wpleść za kilka lat w inny, np. loftowy wystrój. Co ważne, nawet jeśli właściciel zapomni o systematycznej pielęgnacji mebli, wyroby z litego drewna zwykle można dość łatwo odrestaurować.

Adres:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]