Masz małe dziecko? Poznaj aspirator do odkurzacza

Katar u niemowlaka zazwyczaj nie jest niebezpieczną dolegliwością. Jednak pomimo powszechności tego schorzenia i braku większego zagrożenia, rodzice nie mogą jednak go lekceważyć. Nieodciągana przez długi czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na inne części układu oddechowego oraz uszy, czego wynikiem bywa rozwinięcie się takich dolegliwości jak zapalenie ucha bądź zatok. By się przed tym uchronić, należy odciągać katar za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosie naszej pociechy. Jak jednak zrobić to bezpiecznie i efektywnie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie odessie wydzielinę

Sposobów na usunięcie wydzieliny z noska małego dziecka jest wiele. Najbardziej znany z nich z nich to oczywiście gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a czyszczenie nosa za jej pomocą może być dla pociechy mało komfortowe. Tym należy wyjaśnić sobie popularność innego typu odciągaczy, które są wygodniejsze i wydajniejsze w eksploatacji niż gruszki. proste działają na wdech rodzica, a bardziej skomplikowane modele to aspiratory zasilane własnym silniczkiem lub podłączane do odkurzacza.

Czemu warto używać aspiratora Katarek?

Przykładem aspiratora do odkurzacza jest Katarek. Opisywany odciągacz wydzieliny jest łatwy w obsłudze i bardzo wydajny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Odciągacz do nosa Katarek nie tylko usuwa wydzielinę, ale też wpierw ją rozcieńcza, co pozwala na całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa za pomocą fizjologicznego roztworu soli, co niweluje objawy kataru i poprawia samopoczucie dziecka. Można go nabyć w 2 wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 55 zł).