maska ochronna, maseczka na twarz, maski wielorazowe

Maska ochronna – zmniejsza ryzyko zarażenia się wirusami

Jeszcze do niedawna maski ochronne kojarzyły się wyłącznie ze służbą medyczną lub grupami turystów zwiedzającymi Polskę. Ostatnio z uwagi na szerzące się okresowo ciężkie choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową, maseczki jednorazowe oraz te wielokrotnego użytku są przez Polaków noszone na co dzień.

Po co nam maski ochronne?

Maseczki na twarz zasłaniają usta i nos, dzięki czemu zagrożenie przedostania się bakterii i wirusów do organizmu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre modele maseczek wyposażone są w przezroczystą plastikową przesłonę, która ochrania całą twarz, a zwłaszcza oczy, przez które też może dojść do zarażenia. Maski na twarz powinny być stosowane przez lekarzy, pracowników ambulatoriów czy policjantów, którzy są na co dzień narażeni na ciągły, bezpośredni kontakt z osobami zarażonymi. Zdrowym jednostkom takie maseczki przydadzą się do ochrony przed groźnymi wirusami w czasie podróży transportem publicznym lub codziennych zakupów. Stało się to nawet koniecznością w okresie zagrożenia „złapaniem” nader groźnego koronawirusa COVID-19.

Jaką maskę ochronną na twarz wybrać do powszedniego wykorzystania?

Maski powinny być wygodne i umożliwiać swobodne oddychanie. Maseczka powinna mieć kontakt ze skórą tylko nie drażniącą powłoką tkaniny, np. bawełny. Rekomenduje się nabywać maski na twarz, które są ozonowane przed zapakowaniem i które uszyto z wykorzystywanych w branży medycznej, certyfikowanych materiałów filtracyjnych. Niektóre maseczki można wykorzystywać kilka razy, oczywiście pod wymogiem zachowania zaleceń zawartych w instrukcji do nich załączonej.

Adres:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]