Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Jeśli chcesz kupić listwy podłogowe, koniecznie odwiedź tę stronę

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne przeciągnięcie kabli oraz ochraniają dolną część ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny argument, aby nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i doskonale komponuje się z eleganckimi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wykonane zarówno z litego drewna, jak i innych materiałów. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]