Lampy solne i ich właściwości zdrowotne

Nie udało Ci się znaleźć sklepu z lampami solnymi? Skieruj się na https://ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach zdobyły rozległą popularność. Należy przyznać, że są niezmiernie estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, zapewniającym nastrojową atmosferę. Ale czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych może zapewniać także korzyści zdrowotne?

Czym są lampy solne

Lampy solne to nie tylko ładne dekoracje wnętrz mieszkalnych, ale również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, odkopanych z kopalni, a następnie wydrążonych, aby pomieścić wewnątrz żarówkę. Z reguły bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, delikatne światło, tworząc sympatyczną atmosferę w pomieszczeniu.

Jak świecą lampy solne?/Jak działa lampa solna?/Lampy solne – funkcjonowanie

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub zarazki. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery może przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie bądź kłopoty z układem oddechowym.

Korzyści zdrowotne lamp solnych/Właściwości lecznicze lampy solnej

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych przeważnie wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, sprzyjając relaksowi oraz redukcji stresu, poprawa koncentracji – uważa się, że jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy uważają, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń produkowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie atrakcyjne dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale również możliwe źródło wigoru oraz właściwego humoru.

Adres:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]