Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Dowiedz się więcej o lampach solnych na https://bit.ly/3f4G4r6

Nieduże ozdoby z minerałów i kamienia od lat zajmują miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z różnorodnych wypraw po Polsce, a niekiedy kupujemy tak po prostu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest pomieszczenie. Sporadycznie jednak są to przedmioty funkcjonalne – na ogół to pospolite dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wyprodukować obiekty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przede wszystkim lampy, ale również inne przybory.

Lampy solne występują w kilku barwach

Lampy solne są estetyczne i bez większego problemu dostosujemy je do wystroju mieszkania, bo są dostępne w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bowiem nie ma kamieni o jednakowej siatce krystalizacji i kształtach. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się chropowatą, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem owych lamp, nadają im przeróżne formy, m.in. kuli bądź piramidy.

Lampy solne – z ich pomocą łatwiej się wyciszysz

Mnóstwo ludzi sądzi, iż lampy solne mają dobroczynne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, to znaczy produkowania anionów, które równoważą te wytwarzane przez wszędobylska elektronika. Aniony poprawiają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie między innymi osobom borykającym się z alergią bądź astma. Światło, jakie emitują te lampy, jest łagodne i uspokajające, dlatego poleca się używanie ich ludziom cierpiącym na bezsenność lub stres, ponieważ dzięki nim można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie tworzy się jedynie lamp solnych. Robi się z nich też przepiękne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a płaskie bloki z soli himalajskiej stosuje się w gastronomii i dekoracji wnętrz.

Adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]