Kompatybilne kapsułki Tchibo Cafissimo i ich rodzaje

Jeśli szukasz kapsułek Cafissimo, odwiedź tę stronę.

Metoda zaparzania kawa w kapsułkach została opracowana czterdzieści lat temu i za czasem pozyskała sobie tysiące zwolenników. Ten wygodny proces umożliwia przygotowanie napoju wysokiej jakości w niesłychanie nieskomplikowany sposób – wystarczy dodać wodę do pojemnika w ekspresie, umieścić kawę w kapsułce we wskazanym zasobniku i zaledwie po minucie można delektować się pobudzającą kawą.

Jakie znamy zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Znamy parę systemów parzenia kawy w kapsułach. Jednym z popularniejszych na świecie jest ten stworzony przez niemiecki koncern Tchibo. Kapsułki Tchibo Cafissimo mają inna formę niż pozostałe, co przez narzucało klientom konieczność zaopatrywania się w kapsułki z kawą od jednego wytwórcy. Kwestia ta dotykała każdego systemu w kapsułkach, jakkolwiek w ostatnich latach dostępnych jest w sprzedaży – również w naszym kraju – sporo ich zamienników. Włoski producent Italian Coffee produkuje kapsułki do wielu systemów, w tym także zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo. W systemie Tchibo Cafissimo firma ta stworzyła linię kaw speciality, innymi słowy tzw. kaw single origin. Ziarna tych kaw charakteryzują się tym, iż wywodzą się z jednego gatunku, zbioru oraz uprawy. Smak takiej kawy jest unikalny, dlatego że ma na niego wpływ wiele rozmaitych czynników, na przykład konkretna pogoda panująca w danym roku. Mieszanie takich kaw z mlekiem czy dodatkami aromatyzującymi tłumi ich unikatowy nuty smak. Na rynku kupić można zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo zawierające kawę z ziaren z Kolumbii oraz Etiopii (arabika), jak również Angoli (robusta). W tych ziarnach wyraźnie dostrzegalne są nuty czekoladowe, kwiatowe i kakaowe.

Ile kosztuje kawa z zamienników kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Ekspresy do kawy w kapsułkach zdają egzamin zarówno w hostelach lub urzędach, jak i w domu. Koszt napoju w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest wygórowany i przeważnie mieści się w granicy 1,20-1,50 zł. Oznacza to, że taka kawa jest o wiele tańsza niż identyczny napój serwowany na stołówkach w biurze bądź w kafeteriach w galerii. Przystępne ceny oraz niebanalne wzornictwo ekspresów na kapsułki powodują, że z każdym rokiem częściej znajdujemy dla nich w naszych domach. Przy użyciu ich będziemy mogli cieszyć się kubkiem takiej kawy na co dzień, a przy tym zaserwujemy gościom najlepszej jakości napój w czasie weekendowych spotkań, nie lękając się o gigantyczne koszty. Jeśli zamierzamy kupić zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się wcześniej czy będą pasować do posiadanego przez nas ekspresu.

Adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]