Kolorowe rolety okienne – czy sprawdzą się w Twoim domu?

Rolety okienne, ścienne lub sufitowe pojawiają się rok w rok pośród trendów na modne i nowoczesne zaaranżowanie pomieszczenia. Siłą rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie, jak również bogactwo wzorów i kolorów. Czy to rozwiązanie sprawdzi się w dowolnym wnętrzu?

Kolorowe rolety – jak je wybrać do wystroju pokoju?

Dobrzy producenci oferują kilkanaście, a czasem więcej wersji kolorystycznych rozmaitych typów rolet okiennych. Rolety dzień i noc, mini i zebra są dostępne w szerokiej palecie barw.
Dobierz kolor zbliżony do Twojego pokoju albo zdecyduj się na barwę w kontraście do mebli, ścian i dodatków. Bezpieczne kolory, które z reguły się sprawdzą, to czerń, biel, beże i szarość. Szczególnie szarość jest elegancka i efektowna, a jednocześnie optycznie powiększa i pięknie rozświetla wnętrza.

Rolety okienne – poznaj ich typowe wymiary

Wymiary standardowych rolet okiennych mierzy się według proporcji szerokość do wysokości. Firmy wytwarzające rolety proponują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu centymetrów szerokości oraz od stu szesnastu do dwustu trzydziestu centymetrów wysokości. Tego typu rolety pasują do ram okiennych o typowych rozmiarach.

Rolety okienne produkowane na wymiar

Dla klientów, którzy marzą o roletach, ale mają okna w nietradycyjnym rozmiarze, wspaniałym wyborem są rolety okienne wytwarzane na wymiar. Jeśli więc dostępne w sklepach rolety nie pasują wielkością do Twoich okien, to alternatywnym rozwiązaniem jest roleta ścienna, sufitowa albo usługa darmowego zwężania rolet.