kolczyki z kamieniami, biżuteria srebrna, sklep internetowy z biżuterią

Kolczyki z kamieniami syntetycznymi i naturalnymi

Mimo, że biżuteria potrafi obyć się bez minerałów naturalnych, to ciężko wyobrazić sobie bez nich stylowe bransoletki lub pierścionki. Minerały mogą całkowicie odmienić wizualne walory ozdób – inny styl mają wszak ozdoby z kryształami, odmienny zaś te ozdobione bursztynem. Jakie pierścionki oraz kolczyki z kamieniami cieszą się największą popularnością? Które kamienie stosowane przez złotników są naturalne, a które okazują się syntetycznymi odpowiednikami? Odpowiedź potrafi zaskoczyć – szczególnie osoby, które nie mają wiedzy o produkcji biżuterii.

Kolczyki z kamieniami sztucznymi

Warto nadmienić, że wiele surowców stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie syntetyczne. Wśród nich w pierwszej kolejności powinniśmy wymienić cyrkonie, które produkowane są z wapnia oraz cyrkonu, zaś różne barwy są zasługą tego typu dodatkom, jak chrom albo kobalt. Poza cyrkoniami, minerałami syntetycznymi okazują się również kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze specjalnego szkła.

Najdroższe kolczyki z kamieniami

Jubilerzy znacznie częściej stosują jednak minerały szlachetne. Najpopularniejsze to z całą pewnością topazy, które mogą przybierać odcienie od szarych do różowych oraz nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są też z bursztynu, turkusu oraz opalu. Wykorzystanie prawdziwych minerałów zazwyczaj podnosi cenę kupna takich kolczyków. Warto przy tej okazji zdać sobie sprawę, że są to egzemplarze dużo bardziej oryginalne, aniżeli te zdobione syntetycznymi materiałami.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]