Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Więcej o kontenerach otwartych na http://tinyurl.com/yy8f3rk7

Kontenery na odpady specjalne powinny cechować się ogromną trwałością, jak również spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele pojemników? Kiedy warto wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich budowa

Pośród dostępnych na rynku pojemników specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, płynne, sypkie, a także niebezpieczne. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone pokrywą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, uniemożliwiającą rozbryzgiwanie się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z dnem posiadającym zaczepy do zabezpieczenia ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały miałkie mogą też być wyposażone w uszczelnioną klapę. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą również kontenery otwarte wykorzystywane do składowania i transportu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]