Kiedy używać odzieży i bielizny kompresyjnej?

Tutaj zaopatrzysz się w odzież kompresyjną.

Właściwie każdy słyszał o odzieży termoaktywnej, jednak nie wszyscy natknęli się na definicję „kompresyjna odzież” w odniesieniu do sportu, bo ten termin zazwyczaj łączony z akcesoriami wykorzystywanymi w rehabilitacji. W tym wpisie przybliżymy tę grupę odzieży sportowej i opowiemy o tym, jak oddziałuje ona na efektywność ćwiczeń osoby, która ją nosi.

Sportowa odzież kompresyjna chroni sportowca przed mrozem i przegrzaniem

Bielizna oraz odzież kompresyjna to profesjonalne produkty, które mają szereg własności pozytywnie oddziałujących na komfort ćwiczeń. Po pierwsze, taka odzież silnie przylega do ciała co sprawia, iż opięte nią mięśnie szybciej się regenerują. Kontrolowany ucisk, jaki zapewnia ta z reguły bezszwowa odzież, skutkuje lepszym dotlenieniem i ukrwieniem tkanek oraz skuteczniejszym usuwaniem kwasu mlekowego z pracujących mięśni. Dobrej klasy odzież uciskowa zimą skutecznie osłoni organizm przed mrozem, a latem nie pozwoli na jego przegrzanie. Ta cecha ubrań kompresyjnych umożliwia wykorzystanie ich zarówno przez sportowców trenujących pod dachem ulubionego klubu fitness, jak i tych uprawiających ćwiczenia outdoorowe. Inną niezwykle ważną właściwością odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność zabezpieczenia mięśni przed mikrourazami, gdyż osłabia ona wstrząsy oraz drgania mięśni, notorycznie powracające w trakcie treningów siłowych.

Poprawnie dobierz rozmiar odzieży kompresyjnej

Odzież kompresyjna opracowana została głównie do zakładania jej w czasie dynamicznych ćwiczeń. Na przykład spodenki o cechach kompresyjnych normują pracę tkanki mięśniowej nóg, a co za tym idzie pomagają biegaczom na osiągnięcie lepszych wyników, natomiast koszulki kompresyjne wzmacniają mięśnie brzucha i grzbietu. Zawodowi sportsmeni, skoncentrowani na ćwiczeniach wszystkich mięśni częstokroć korzystają z kombinezonów kompresyjnych, zaś przeciętni bywalcy siłowni zazwyczaj korzystają z kompletu spodenki plus top. Getry bądź skarpetki kompresyjne można nosić podczas treningów, jednakże poleca się korzystać z nich raczej zaraz po ćwiczeniach, w celu szybszej odbudowy mięśni. Kluczowe jest też, by prawidłowo dopasować rozmiar odzieży lub bielizny kompresyjnej, tak aby nie prowadziła do nadmiernego ucisku, który mógłby niekorzystnie wpłynąć na cyrkulację krwi. Odzież kompresyjna damska oraz męska to produkt, który bez trudu dostaniemy w sklepach sportowych.

Adres:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]