Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Jeśli chcesz nabyć toczki do jazdy konnej, koniecznie sprawdź https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, ze względu sporą wysokość i prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej dostępne są dwa rodzaje ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek jeździecki? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak solidnej ochrony jak kask, przez co rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi atestami, a także pozwalać na regulację rozmiaru lub być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask do jazdy konnej nie należy też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej okolicy nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]