Jak wybrać dobre buty na motor?

Więcej informacji o butach motocyklowych.

Buty motocyklowe, podobnie jak i inne elementy ubioru dla kierowców jednośladów, rewelacyjnie się prezentują i z pewnością niejedna osoba chciałaby je mieć z uwagi na sam ich design. Jednakże ich głównymi zadaniami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad jednośladem i zagwarantowanie ochrony stopy oraz goleni w razie możliwego wypadku.

Czym charakteryzują się rozmaite kategorie obuwia motocyklowego?

Problem z tym, które buty na motocykl będą stosowne, mają nie tylko początkujący kierowcy, ale także osoby od jakiegoś czasu zafascynowane jazdą na jednośladach. W sklepach z odzieżą i akcesoriami motocyklowymi znajdziemy kilka rodzajów obuwia. To między innymi:
1. Buty crossowe czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy na torach wyścigowych, autostradach i do jazdy ekstremalnej, gdzie niebezpieczeństwo urazów i wypadków jest zdecydowanie większe. Buty na motocykl sportowy mają liczne usprawnienia minimalizujące niebezpieczeństwo obtarć skóry i złamania kości stopy czy goleni. To obuwie jest długie, sztywne i niełatwo się w nich poruszać bez motocykla.
2. Buty szosowo-turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższe odległości. Sięgają ponad kostkę, często do połowy łydki i wykonane są z materiałów ochraniających nogę przed zamoknięciem.
3. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające jedynie do kostki, które są świetne na spokojną, nie za jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie zagrożenie udziału w wypadku jest znacznie mniejsze, stąd też osłona stopy nie jest w nich priorytetem. Ich atutem jest natomiast nadzwyczajny komfort, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy nie jedziemy na motorze lub skuterze.

Wybieraj obuwie motocyklowe uznanych marek

Kupując obuwie motocyklowe trzeba w pierwszej kolejności określić, jakie jest ich ogólne przeznaczenie – wykorzystanie butów miejskich w trasie może skończyć się ciężkimi złamaniami w razie rozbicia motocykla, z kolei buty crossowe zakładane jedynie do jazdy po ulicach miast, będą może prezentowały się przebojowo, ale kierowca nie będzie miał w nich poczucia komfortu. Rolą obuwia motocyklowego, tak jak każdego części odzieży dla motocyklisty, jest zabezpieczenie kierowcy i zwiększenie bezpieczeństwa jazdy, z tej przyczyny jakość wykonania i wykorzystanych w nim tworzyw jest niesłychanie istotna. Kupujmy wobec tego obuwie uznanych marek. W razie niepewności należy zawsze skorzystać z porady bardziej doświadczonego kierowcy lub zapytać o nią pracownika sklepu, w którym planujemy wykonać zakup obuwia.

Adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]