Elastyczne, odporne na rozdarcia i wygodne – o bluzach sportowych

Znajdź bluzy sportowe na sklep-hummel.pl.

Każdy kto uprawia sport regularnie na pewno spostrzegł, że tylko dobrej klasy odzież sportowa umożliwia taką aktywność w pełnym komforcie. Szukając ubioru do ćwiczeń, w szczególności tych outdoorowych, jak jazda na rowerze, piłka nożna czy jogging, nie zapominajmy o zakupie bluzy sportowej.

Bluzy sportowe – materiał, z którego są wyprodukowane wiele zmienia

Bluzy w wersji z kapturem, zamkiem błyskawicznym oraz bez nich od dziesięcioleci są już stałym elementem powszedniej odzieży. Nie wprowadzają w zdumienie nawet w miejscach pracy, w których przedtem obowiązywały rygorystyczne zasady odnośnie ubioru. Bluzy traktowane są jako odzież typu lifestyle, bo są wygodne i nie hamują ruchów, a zastosowanie w nich ciepłych materiałów powoduje, iż to najlepsze odzienie wierzchnie na późną wiosnę oraz jesień. Bluzy sportowe, choć posiadają dość podobny fason, są pod wieloma cechami inne niż bluzy casual. Te ostatnie na ogół produkowane są w 100% z bawełny czy też bawełny z drobnym dodatkiem m.in. elastyny. Bluzy sportowe z kolei nieraz zrobione są w całości z poliestru. Jest to niezwykle odporny na uszkodzenia materiał, który nie rozciąga się zbyt szybko i jest mniej podatny na przetarcia. To dlatego jest znakomity do produkcji strojów sportowych, które muszą być wytrzymałe na ogromne przeciążenia oddziałujące na nie podczas intensywnego treningu. Oprócz tego poliester wyśmienicie odprowadza wilgoć ze skóry, dzięki czemu trenujący nie spędza kilku godzin w mokrej od potu odzieży.

Bluzy sportowe kupuj w wyspecjalizowanych sklepach

Kupujmy przede wszystkim ubrania najlepszych marek. Niewątpliwie, musimy wówczas być gotowym na wyższy koszt takiej bluzy, lecz w zamian otrzymujemy wyrób o wysokiej jakości z wytrzymałych tkanin, który z pewnością będziemy używać przez dłuższy okres. Jeżeli jakiś typ bluzy sportowej ma swoje specjalne przeznaczenie, nie warto zastępować jej bardziej zwykłą odzieżą, przykładowo bluzy bramkarskie mają dodatkowe zabezpieczenia na łokciach, które ochraniają bramkarza podczas wykonywania parad, z kolei bluzy dla biegaczy mają wyższy kołnierz osłaniający przed podmuchami wiatru. By mieć pewność, iż dostajemy oryginalną odzież, róbmy zakupy w sklepach firmowych albo prowadzonych przez autoryzowanych dystrybutorów, które dysponują obszernym asortymentem bluz sportowych męskich, damskich oraz dziecięcych.

Adres:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]