Czym jest antena naziemna?

Zobacz, gdzie kupić antenę telewizyjną, wejdź na telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne

W zdecydowanej większości domostw dostrzec można telewizor. Większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak odbiornik nie był niepotrzebnym urządzeniem, trzeba zainwestować również w dobrej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w różnych sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest dziś naprawdę duży. W sklepach dostępne są siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, jak również anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się dzisiaj w sklepach anteny DVB-T cechują się głównie łatwością instalacji. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w rękach przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które obecnie proponują nam producenci, cechują się również wysoką wytrzymałością na wpływ zmiennych czynników pogodowych. Dzięki temu pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych doskonałej jakości przez niezwykle długi czas.

Antena telewizyjna – co trzeba uwzględnić przy jej wyborze?

Ogromny wybór anten tego rodzaju sprawił, że należy mocno przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy kupić. Powinno się pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na szereg czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można bez trudu znaleźć w Internecie. Znaczenie ma też moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Uwzględnić należy zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]