Czemu srebrna biżuteria jest tak popularna?

Co powinno się wiedzieć o srebrna biżuteria sklep internetowy?

Jest z człowiekiem od stuleci i mimo dostępności różnych nowatorskich projektów, w gruncie rzeczy mało ewoluowała. Biżuteria stale odgrywa tę samą rolę – jest swego rodzaju ozdobą ciała i pozwala na oddanie własnego charakteru. Nic więc dziwnego, że biżuterię równie chętnie noszą kobiety oraz mężczyźni, dzieci oraz ich rodzice, ludzie z rozmaitych klas społecznych. Bez względu na to, jakie wzory cenimy, niemal zawsze biżuteria jest produkowana z tych samych materiałów – zazwyczaj ze srebra. Czemu więc srebrna biżuteria jest tak często noszona? Jak dbać o srebrne przedmioty, żeby wytrzymały co najmniej pięć dekad?

Zalety srebrnej biżuterii

Głównym plusem srebrnej biżuterii okazuje się z całą pewnością to, iż jej stosowanie pozwala ustrzec się różnych dolegliwości. Srebro jest antyseptyczne, więc zakładanie srebrnej biżuterii jest rekomendowane osobom, które w ostatnim czasie przekłuły ciało. Nie wolno nie wspomnieć także o jego wyglądzie, który łączy się z dość niewielkimi kosztami zakupu.

Srebrna biżuteria – jak dbać?

Srebro wytrzyma sporo lat, jednak należy odpowiednio je pielęgnować. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – łatwo ją porysować lub pęknąć w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria powinna też być myta w wodzie z alkoholem czy amoniakiem. Należy trzymać ją w pudełku z miękką tkaniną – nie dopuścimy wówczas do jej zarysowania.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]