Ciesz się inną kawą co dnia – o kapsułkach kompatybilnych z Nespresso

Zobacz, gdzie kupić kapsułki do ekspresu Nespresso, wejdź na http://tinyurl.com/t86p52b.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych sympatyków. W tej chwili jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele popularnych firm.

Czy istnieją zamienniki kapsułek Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance robusty i arabiki. Drugim popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miejscowości, czyli Firenze, Roma, Trieste oraz Venezia. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty palonego drewna, czekolady czy orzechów laskowych. Inni uznani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, Sambuca, Amaretto, Crema czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza również rodzima firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Sublimo, Lungo czy Milano, w tym także kawy aromatyzowane – Vanilla, Chocolate, Hazelnut i Carmel.

Podstawowe opakowania obecne w większości sklepów mieszczą najczęściej 10 kapsułek z kawą. Jednakże dla odbiorców, zamawiających kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali także pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają znacznie zmniejszyć koszt napoju. W przypadku, kiedy kupujący ma obawy, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]