buty do jazdy konnej, buty jeździeckie

Buty jeździeckie – jakie wybrać?

Jeździectwo z roku na rok zyskuje na popularności. Naturalnie nie może to zadziwiać – szczególnie, jeśli dostrzega się liczne walory tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: ćwiczenie odpowiedniej postury, poprawienie kondycji, a także wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego. Ponadto ma pozytywny wpływ na samopoczucie: zwiększa poczucie odpowiedzialności, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji i redukuje stres. Jedak żeby w pełni korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy odpowiednio dobrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – zabezpieczenie całej lub części nogi

Odróżnia się 2 główne typy butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Pierwsze są zdecydowanie krótsze, gdyż sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to zaś buty niezmiernie wysokie, sięgające za kolano. W związku z tym zapewniają osłonę większej powierzchni nogi, redukując niebezpieczeństwo powstawania siniaków i otarć. Sztyblety to mniejszy wydatek od oficerek, jednakże decydując się na ich zakup, należy nie zapominać o tym, aby wyekwipować się też w ochraniacze nóg – sztylpy bądź czapsy.

Z czego produkuje się buty jeździeckie?

wybierając buty do jazdy konnej, koniecznie zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego zostały one wytworzone. W sklepach dostępne jest obuwie zrobione ze skóry oraz jej różnorodnych imitacji. Skóra jest zdecydowanie droga, lecz opłaca się na nią zdecydować ze względu na zwiększoną trwałość oraz możliwość dostosowania się buta do konturu stopy właściciela. Rekomendowane są zwłaszcza buty cielęcej skóry, która jest delikatna i szybko przybiera docelowy kształt. Bydlęca skóra wypada trochę gorzej, lecz jej walorem jest przystępna cena.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]