Biżuteria z turkusem – stylowa i wyjątkowa

Chcesz nabyć biżuterię z turkusem? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Turkus jest wymieniany wśród najdroższych minerałów wydobywanych na świecie. Nic zatem dziwnego, iż często sięgają po niego złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części klientów symbolem ekskluzywności. Wykonywane bywają z jego użyciem broszki, naszyjniki oraz klipsy, które doskonale łączą się z eleganckimi kreacjami. Na barwę turkusu w szczególnym stopniu rzutuje kraj jego wydobycia – między innymi turkusy importowane z Persji są błękitne, natomiast z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że opracowano też jego sztuczne zamienniki – na przykład chalcedon.

Amulety, a biżuteria z turkusem

Dobrze nadmienić, że turkus jest lubiany nie tylko ze względu na wyjątkowe względy wizualne. Według niektórych jest wszak amuletem, który chroni właściciela przed pechem. Niewątpliwie w ogromnym stopniu z tego bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, kiedy mowa o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa ceniona nie tylko przez osoby, dla których ważne są tego typu sprawy – zwyczajnie doskonale wygląda.

Czego nie robić z biżuterią z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, zatem warto o nią prawidłowo zadbać. W szczególności należy zdejmować ją za każdym razem, gdy wykonujemy prace – nietrudno wtedy o zarysowania. Warto również ściągnąć ją przed prysznicem, bowiem żele i mydła mogą niekorzystnie wpłynąć na turkus. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w pudełku wyściełanym delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób rys.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]