Aspirator do odkurzacza czy tradycyjna gruszka – co lepsze?

Niedrożność nosa u niemowląt to dość powszechna, lecz uciążliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie mogą spokojnie jeść ani spać, gdy doskwiera im gromadzący się katarek. Aspirator do nosa lub gruszka pomogą w walce z chorobą.

Aspirator do nosa – czy odciąganie wydzieliny jest tak ważne?

Zalegający katar może prowadzić do powikłań, a po zakażeniu bakteryjnym może rozwinąć się w poważniejszą chorobę. Nieusunięta wydzielina przesuwa się po ściance gardła powodując podrażnienie. Żółtozielony, bakteryjny katar staje się niebezpieczny dla oskrzeli, a nawet płuc.

Jak odciągać wydzielinę aspirator do nosa czy gruszka?

Jest kilka urządzeń, które pomogą naszej pociesze pozbyć się zalegającego kataru. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wkładanej do otworu nosowego, którą następnie uciskamy. Tworzące się podciśnienie wciąga katar do wnętrza gruszki. Inną metodą jest aspirator na wdech rodzica. Aktualnie bardzo popularny jest natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Aspirator do nosa podłączany do odkurzacza

To rozwiązanie może wywoływać zdziwienie u większości rodziców. Tymczasem jest to o wiele wydajniejsza metoda niż ustny aspirator czy gruszka, a wszystko dzięki zastosowaniu jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, pasuje do większości odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Warto pamiętać, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne aspiratory, należy stosować dopiero po rozrzedzeniu flegmy roztworem soli 0,9%. Po usunięciu kataru powinniśmy zadbać o nawilżenie błony śluzowej nosa dziecka podrażnionej przez wydzielinę . Katarek do odkurzacza występuje w 3 wariantach: Katarek Standard (cena ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).