aparat do masażu limfatycznego, carepump

Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której zadaniem jest poprawienie obiegu limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy pompujące oraz okrężne, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do miejsca ucisku, jak również stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do masażu limfatycznego – wskazania do używania

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia wykorzystują urządzenia do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów z komorami, które nakłada się na obrzękłe ramiona lub nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory rękaw uciska kończynę, stymulując tak przepływ chłonki. Jest sporo powodów do zastosowania zabiegu drenażu limfatycznego. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy). Wykorzystuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako pomoc w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia jest także na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Kompaktowy sprzęt do presoterapii w domu

Wiele opcji wykorzystania aparatów do masażu uciskowego przyczyniło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Dziś osoby cyklicznie stosujące tę metodę terapii mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki nowoczesnym aparatom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest zabieg drenażu. Aparaty CarePump są kompaktowe i stosunkowo lekkie, w związku z tym bez problemu można wziąć je w podróż, przykładowo na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być obowiązkowo uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samemu, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to m.in. zakrzepica czy choroby wirusowe oraz bakteryjne, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]