Antena satelitarna – alternatywa dla kablówki

Chcesz nabyć antenę SAT? Skieruj się tu.

Zdecydowana część z nas posiada we własnym miejscu zamieszkania telewizor. Mimo tego, że coraz częściej uprawiamy sport, lubimy czasem obejrzeć ciekawy serial bądź program w telewizji. Aby odbiór kanału telewizyjnego stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Bardzo dobrze sprawdza się do tego antena SAT, którą na ten moment kupimy bez trudu.

Antena SAT – czym w istocie jest?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak popularną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to urządzenie z charakterystyczną czaszą, która często określana jest mianem talerza. Ten rodzaj anteny pozwala na odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity komunikacyjne. Za sprawą anteny satelitarną można w związku z tym odbierać nadal ogromnie lubianą wśród Polaków telewizję satelitarną, która często wybierana jest przez spory odsetek widzów w miejsce kablówki . Powodem jest to, że kablówka nie jest dostępna w wielu rejonach kraju. Wyliczyć można parę typów anten SAT. Zakupić można zatem anteny paraboliczne, offsetowe, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny SAT charakteryzują się konkretnymi cechami – różnią się na przykład średnicą czaszy. Aktualnie na ogół konsumenci stosują jednak modele o średnicy od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Urządzenia zrobione są tak, by nie ulegały zniszczeniu na skutek oddziaływania zmiennych czynników pogodowych. Dzięki temu deszcz, śnieg, niskie i wysokie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich kondycji. Najwyższej klasy antena satelitarna będzie nam służyć długo.

Co poza anteną SAT jest potrzebne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena SAT nie jest wyłącznym urządzeniem niezbędnym do tego, żeby bez trudu odbierać telewizję. Oprócz niej trzeba również wyposażyć się w odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie umocowana we właściwym miejscu. Potrzebny jest też konwerter (dwupasmowy lub działający na oddzielnym paśmie), odbiornik satelitarny i kabel współosiowy.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]