shuttersy w salonie, okiennice wewnętrzne

Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Szatersy (shutters), czyli wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się najczęściej z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Ale ten element zabezpieczenia okna można zastosować również w europejskich domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż popularniejsze obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie ozdobne i praktyczne

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną oraz dekoracyjną. Shuttersy wyraźnie zwiększają walory estetyczne pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie poprawiają wygląd większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, bowiem to w salonie domownicy spędzają sporą część dnia oraz przyjmują tu gości. W związku z tym trzeba zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale równocześnie komfortowe. Swoboda ustawienia stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła przenikającego do salonu, co umożliwia np. przyjemne jego ściemnienie, jeśli staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub kompletne jego przyciemnienie, jeśli mamy ochotę obejrzeć serial.

Shuttersy w sypialni – kontrola ciepła

Swoboda kontroli dostępu światła do pomieszczenia jest z pewnością najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże również z innej przyczyny – z ich pomocą można skutecznie kontrolować temperaturę pomieszczeniu, która w sporej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic shuttersów w trakcie lata łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, a w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Co więcej shuttersy tworzą skuteczną barierę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to też idealne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej kurzu aniżeli w fałdach firan, a ich mycie jest wyjątkowo proste i trwa wręcz parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie sprawdzą się też w pokoju dziecięcym, w kuchni czy w łazience.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]