Album na monety – proste i bezpieczne przechowywanie monet

Dowiedz się, gdzie zamówić albumy na monety.

Gromadzenie monet i banknotów to nie tylko frajda z szukania i zakupu nowych okazów, ale również uczucie zadowolenia z ich przeglądania i układania. Kupione numizmaty winny więc zostać umieszczone w praktycznych klaserach bądź albumach, za sprawą których łatwo będzie można je podziwiać, a zarazem uchowa się je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Klaser numizmatyczny – wciąż najbardziej popularne wśród kolekcjonerów

numizmatów mają szeroki wybór dodatków umożliwiających bezpieczne ich przechowywanie, niemniej jednak najpopularniejsze wciąż pozostają klasery. Z jakiego powodu? W głównej mierze z tego powodu, że pomagają łatwo segregować monety jednego rodzaju. Pamiętajmy aczkolwiek, że część albumów na monety nie posiada wewnątrz kart i trzeba kupować je osobno dobierając je do rodzaju zbieranych banknotów bądź numizmatów. Dowolność wpinania oraz wypinania stron jest ogromnym ułatwieniem przy katalogowaniu eksponatów podług własnego uznania – można przekładać je między albumami bez konieczności wyjmowania poszczególnych okazów, co zmniejsza niebezpieczeństwo zarysowania monet lub rozdarcia banknotów. Prócz tego, mając niezbyt okazały zbiór, w jednym albumie można ułożyć monety o różnych rozmiarach, wystarczy dokupić strony z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Dodatkowym atutem klaserów na monety jest to, iż często są stylizowane na wygląd książek lub albumów z fotografiami, przez co bez przeszkód schowamy je w biblioteczce przez wzrokiem ewentualnego złodziejaszka.

Klaser na monety pomieści bez przeszkód również monety w holderach

Specjaliści zalecają, aby w plastikowych przegródkach albumów przechowywać popularniejsze numizmaty, nie mające stanu menniczego, gdyż nawet gruba folia z polichlorku winylu nie zapewnia monecie całkowitej ochrony przed oddziaływaniem wysokiej wilgotności oraz powietrza. Unikatowe monety w stanie menniczym lub te wykonane z metali szlachetnych warto najpierw zabezpieczyć poprzez umieszczenie w plastikowym kapslu. Taki kapsel można następnie trzymać w albumie, gdyż wielu producentów posiada w asortymencie strony do klaserów, które bez problemu są w stanie zmieścić monety zabezpieczone kapslem albo tekturowym holderem.

Adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]