Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Dalsze informacje o czapsach

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć istotnie w tym sporcie sprawdzają się idealnie, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Główne cechy czapsów i sztylp

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych surowców. W sklepach głównie znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Skutkiem tego są polecane jeźdźcom z zawężonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je latem i wiosną. Szeroki wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem także jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]