Separacje i rozwody – o roli kancelarii prawnej

Prawo rodzinne jest jeden z głównych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najpopularniejsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, jednakże mamy duże doświadczenie też w prowadzeniu spraw związanych z macierzyństwem i ojcostwem, uregulowaniem kontaktów czy władzą rodzicielską.

Separacje, rozwody, alimenty – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowa sfera prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od mecenasa nie tylko znajomości aktów prawnych, ale w głównej mierze odpowiedniej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje prywatne sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy nastawieni na stały kontakt z Klientem i przeprowadzanie go przez każde stadium sprawy w sposób dla niego bezbolesny. Dążymy do dopasowania się do oczekiwań Klientów przede wszystkim w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych zaczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez spotkanie twarzą w twarz lub rozmowę telefoniczną albo na Skype’ie. Wówczas staramy się zgromadzić maksymalną ilość informacji dotyczących sprawy oraz poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Następne etapy naszej pracy to opracowanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem lub innymi podmiotami, jak np. mediatorzy. W trakcie prowadzenia każdej sprawy zawsze dążymy do znalezienia możliwości na jej ugodowe zakończenie. Takie podejście wynika z faktu, iż większość sytuacji spornych ma swoje korzenie w silnych emocjach, a prawnik, jako osoba bezstronna, nie jest pod ich wpływem i rozpatruje sprawę tylko pod kątem prawniczym.