Prawo pracy – jak prawnik reprezentuje pracowników?

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. ma wieloletnie doświadczenie w sferze prawa pracy, zarówno z punktu widzenia pracownika, jak i pracodawcy. Nasza działalność skupia się nie tylko na toczeniu spraw sądowych, ale też na doradztwie w zakresie bieżącego stosowania prawa pracy.

Prawo pracy – rola kancelarii radcy prawnego

Działając w imieniu Pracodawców, najczęściej udzielamy pomocy przy tworzeniu wszelkiego typu dokumentacji na etapie powstania stosunku pracy, jego kontynuacji oraz zakończenia. Świadczona przez nas pomoc prawna ma za zadanie nie tylko poprowadzić naszych Klientów przez te stadia, ale również ochronić ich przed sprawami sądowymi z pracownikami. Jesteśmy świadomi, że wraz z rozkwitem spółki, respektowanie prawa pracy jest większym wyzwaniem. W związku z tym naszym priorytetem jest praca w dyskretny sposób, dzięki czemu Klient może skoncentrować się na kierowaniu biznesem, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – prawnik w roli pełnomocnika Pracownika

Niezwykle często podejmujemy się roli pełnomocnika Pracownika. Na tym etapie o wiele częściej nasza praca polega na prowadzeniu spraw sądowych związanych z nawiązaniem stosunku pracy, niezasadnym rozwiązaniem umowy o pracę czy chociażby nadgodzin. Niewątpliwie wymaga to od nas zupełnie odmiennego zaangażowania, gdyż tego typu sprawy wiążą się z ogromnymi problemami na tle postępowania dowodowego. Tym samym przekonanie sądu do uznania racji Klienta staje się sporym wyzwaniem.