atrakcje w małopolsce, piękne miejsca w małopolsce

Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Mimo, że małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, więc zdarza się, że z trudem można znaleźć coś dla siebie w ogromie informacji o najciekawszych zabytkach i bieżących wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

Żeby pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, powstała stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o ekspozycjach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Podróżnicy planujący pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka odnajdą hotele, motele i schroniska młodzieżowe, zabytki i muzea, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach województwa. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Co więcej, dla osób, które z przeróżnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi trasy rowerowe, piękno miejscowego folkloru czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Portal o atrakcjach w Małopolsce z myślą o zagranicznych odwiedzających

Visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych górskich miejscowości. Ciekawostki zawarte na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Szczególnie przydatna dla cudzoziemców może być też podstrona Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słowa i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wizyty naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego