Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Wyprawy - ta niebywała oferta wszystkich usatysfakcjonuje

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, porywające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nic zatem dziwnego, że trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych tras sprawia, iż każdy – nawet absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może jednak sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane problemy mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od Polski. W takich sytuacjach zaleca się skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób organizujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod nadzorem kwalifikowanego przewodnika, nie świadczy jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane kierunki

Silnym zainteresowaniem wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, jednakże ze względu na wysoki stopień trudności i wysokie koszty większość sympatyków gór nie decyduje się na taki wyjazd. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto rodzime firmy aranżują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]