Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

Szukasz dobrej oferty trekkingów? Nie wahaj się! Skieruj się tutaj

Wypady w góry przybierają różne postaci. Od powolnych spacerów po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również zdolność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jednakże w zamian za niejednokrotnie ogromny nakład pracy otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i delektowania się nieziemskimi widokami.

Skala trudności trekkingów

Stopień trudności jest uzależniony od obszarów, przez które biegną trekkingi. Specjaliści wyróżniają 3 poziomy trudności wypraw w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do większej aktywności. Następny stopień trudności wymaga solidnej sprawności i przynajmniej podstawowego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Ostatni poziom to wycieczki dla osób ze świetną kondycją, wiedzą z zakresu natury wysokich łańcuchów górskich i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, jak również niebojących się uciążliwych warunków obozowania w ciągu kilkudniowej wędrówki.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W Polsce amatorzy tego typu rozrywki najbardziej upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast idzie o pozostałe góry Europy, dużą popularnością szczycą się Alpy, wschodnia część Karpat, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural oraz Góry Przeklęte na Bałkanach. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu powinny zaś spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Himalajach, Karakorum lub Andach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]