Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Trekkingi Himalaje. Uzyskaj więcej wiadomości

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to sporo czynników – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie wspomnieć również o skrajnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są areną zmagań najlepszych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaakcentować, że jeśli idzie o trekking, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany szczyt. Źródłem komplikacji bywa także samo przygotowanie podróży – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w wysokie góry. Kolejną zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z oczywistych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje bądź Karakorum rzadko decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednak, że te masywy są poza ich zasięgiem, bowiem często aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Shishapangma czy Manaslu. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]