Najpiękniejsze atrakcje w Małopolsce

Wszystko, co warto wiedzieć o miejscach do zwiedzania w Małopolsce, znajdziesz na https://visitmalopolska.pl/.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu oczywiste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca warto odwiedzić? Prezentujemy interesujące, kultowe oraz nieznane, jednak z pewnością najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Nowe miejsca w Małopolsce / Ładne, chociaż nieznane miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze nieznane miejsca w Małopolsce / Mało znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, jednak czy znasz te mniej legendarne i nowe miejsca w Małopolsce, które warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją gruntownie nieznaną, jednak jednakże mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go po największej części wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich uroczy pejzaż – przy odpowiedniej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie i cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najprawidłowiej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, lecz godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest bardzo malowniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, choć ma pokrewne zalety.
Atrakcyjne atrakcje w Małopolsce / Ładne i ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, ciekawe miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, inaczej wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec wypada nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy raczej tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają hobbystów wspinaczki, nie tylko amatorów, ale także uznanych alpinistów oraz himalaistów.