Gdzie wybrać się na skitury?

Oferta skitur w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie stworzyliśmy.

Gros osób wyruszających w góry w okresie zimowym, jedzie tam najczęściej wyłącznie po to, by oddać się szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Lecz nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni chociaż raz spróbować wypraw na rakietach albo skitur.

Skitury – przeznaczone wyłącznie dla obytych w górach osób

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwyczajnym relaksem w górskim domku z drewna i przelotnym zjazdem z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, postanawiają zaznawać ich piękna w trakcie stosunkowo wyczerpujących, a zarazem przynoszących dużo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak zalecana tylko dla obytych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak używać czekanu oraz raków. Czemu? Poruszanie się poza dostosowanymi dla turystów szlakami, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Wymaga też posiadania lekkich nart i butów.

Skitury – nie tylko Bułgaria i Włochy

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów turystyki narciarskiej są bezsprzecznie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bez trudności dadzą sobie radę również średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do wypraw organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam perfekcyjne warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal położonego na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego typu wypadzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś wyprawa okaże się dostosowana do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą szukać w tym obszarze doradztwa organizatora skitur i jego instruktorów.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]