Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Co trzeba wiedzieć o nieznanych miejscach w Małopolsce?

Mimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, stąd często z trudem można znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o najnowszych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych oraz godnych zwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź portal stworzony specjalnie dla turystów

Aby pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, powstał portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o znanych i nieznanych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak też o ekspozycjach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Witrynę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Turyści myślący o przyjeździe do Małopolski już na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której szybko odszukają kempingi, hotele i pensjonaty, galerie i zabytki, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o lotniskach i dworcach. Co ciekawe, dla osób, które z przeróżnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. zamek na Wawelu, urok miejscowego folkloru czy regiony agroturystyczne.

Strona o ciekawych miejscach Małopolski nie zaniedbuje zagranicznych odwiedzających

Visitmalopolska.pl nie zapomina również o turystach z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane i pozostałe tatrzańskie miejscowości. Informacje dodawane na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku rosyjskim, hiszpańskim oraz niemieckim, francuskim. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie Małopolski. Niesłychanie wartościowa dla obcokrajowców może być także podstrona Rozmówki, na której poznają podstawowe słówka i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wizyty naszym kraju.

Adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego