Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa. Zdobądź więcej wiadomości

Wspinaczka na wierzchołki gór to ambicja licznych podróżników, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyzwania. Silnych przeżyć z pewnością dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Dlaczego warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Globtroterów zachęcają przede wszystkim kurczące się już lodowce, sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, jak również niepowtarzalne widoki. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Shira, Mawenzi i Uhuru. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymaga należytej preparacji – ze względu na znaczną wysokość istnieje ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast kapryśna pogoda sprawia, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest dla turystów ogromnym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą charakteryzować się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez około 7 do 9 godzin każdego dnia.

Co warto wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto także zrobić zapas leków o działaniu przeciwmalarycznym. Przed atakiem choroby uchroni również odpowiednia profilaktyka – używanie preparatów odstraszających owady, a także korzystanie z odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A w jaki sposób uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]