Filtry minipleat i filtry z separatorami aluminiowymi – cechy

Dowiedz się, gdzie kupić filtr minipleat

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w naszym kraju kiepska. Pod tym względem Polska utrzymuje się na jednej z najdalszych pozycji wśród członków Unii Europejskiej. Regularnie przekazywane są nowe powiadomienia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i stąd też cały czas poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w obiektach, gdzie utrzymanie czystości powietrza jest nadzwyczaj ważne (przykładowo w budynkach służby zdrowia).

Filtry mini-pleat o klasie filtracji F7 oraz F9 – do domu i urzędów

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i wykorzystywane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych zakładanych w obiektach użyteczności publicznej, budynkach mieszkalnych czy biurowcach bardzo dobrze sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z filtracją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich problemem również większe zanieczyszczenia, jak włosy, pyłki roślin czy spaliny. Wybierając filtry dokładne F7 bądź F9 należy sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa mają ocynkowaną stalową ramę, która cechuje się znaczną wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom temperatury, wilgotności) i uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach minipleat papier filtrujący złożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż filtry te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry F7 i F9 dostępne są w wielu wymiarach dopasowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – sprawna praca w ekstremalnym środowisku

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są natomiast filtry o znacznie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a wytrzymała konstrukcja, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wahania temperatury i wodę, co umożliwia wydajną pracę w wymagającym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju stosowane są tam, gdzie muszą być spełnione najwyższe normy czystości powietrza, jak przykładowo w zakładach produkujących żywność.

Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.

Adres:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46