Nie tylko ołówki i długopisy – o eko gadżetach reklamowych

W ostatniej dekadzie temat ochrony środowiska przeobraził się w jednym z najpoważniejszych zagadnień, poruszanych w debacie publicznej. Nieuchronność zmiany naszych przyzwyczajeń dotyczących odpowiedzialnego stosowania zasobów Ziemi, powoli przebija się do każdej dziedziny życia, również do świata reklamy. Obecnie zarówno niewielkie przedsiębiorstwa, jak i duże koncerny, podejmują szereg starań, żeby być eco-friendly. Swoje zaangażowanie w ochronę środowiska mogą one oznajmić światu w różnorodny sposób, m.in. przez użycie w akcjach promocyjnych ekologicznych gadżetów reklamowych.

Eko gadżety reklamowe z surowców szybko degradowalnych

Ekologiczne gadżety to produkty reklamowe, ale wykonane z surowców szybko degradowalnych albo powtórnie przetworzonych. Są to również gadżety z tkanin bez dodatków tworzyw sztucznych, które są praktyczne i których właściciel nieprędko wyrzuci. Sprawia to, iż korzystanie z nich w nikłym stopniu wpływa na zaśmiecanie otoczenia. Do eko gadżetów reklamowych kwalifikuje się też te produkty, które wytworzone są z polipropylenu (PP). Pomimo, iż jest to polimer, łatwo poddaje się on recyklingowi, z kolei kiedy jest to już niemożliwe, w trakcie jego rozkładu nie są wydzielane niebezpieczne gazy.

Ekologiczne gadżety promocyjne – ołówki i portmonetki

Można przypuszczać, że w ofercie producentów rzadko napotyka się duży katalog eko gadżetów reklamowych. To błędne myślenie. Już sam asortyment odzieży promocyjnej jest olbrzymi – można zamówić nadruki na koszulkach z bawełny, w rozmaitych fasonach (męskich, damskich i dziecięcych), a także w szeregu barwach. Napisy reklamowe nanoszone są na płócienne czy bawełniane torby, dostępne nie tylko w formie klasycznych toreb na zakupy, ale też m.in. plecaków w kształcie worka. Pozostałe modne gadżety tego rodzaju to niewątpliwie długopisy, które mogą być wykonane z bambusa bądź ze zrolowanego papieru, saszetki, papierowe pojemniki na napoje, a także eko puszki z biodegradowalnych polimerów.